KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11755633

nr 1175 5633

Karl Örbo

(1890-1958), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 36x46 cm

Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 april 2018
kl 19:33:06

16/4 19:28:06 1      Vinnande bud

Karl Örbo

Läs mer om Karl Örbo